Detské šmyklavky > Blog > Pozor, môžete sa na šmykľavku vždy spoľahnúť?

Pozor, môžete sa na šmykľavku vždy spoľahnúť?

Spomínate si ešte na čas, keby by ste aj vy sami strávili na šmykľavke hodiny svojho času? Vaše ratolesti sú v tomto úplne rovnaké. Šťastie, ktoré zbadáte v detských očiach, keď sa môže ísť hrať na ihrisko, kde je šmykľavka alebo má svoju vlastnú na dvore, je obrovské. Pri výbere správnej šmykľavky by ste však mali byť veľmi obozretní.

Každý rodič chce pre svoje dieťa to najlepšie. Pri výbere hračiek pre deti býva však veľký problém s nedostatkom pravdivých informácií. V tom horšom prípade aj zavádzajúcich. My sme si pripravili krátky manuál, ako by ste mali postupovať pri výbere kvalitnej detskej šmykľavky.

Kde ju chcete mať?

Veľmi veľký rozdiel je v šmykľavkách, ktoré chcete mať vo vnútri alebo na dvore. My si však myslíme, že je lepšie, ak kúpite svojim deťom šmykľavku, ktorá je stavaná na hry v exteriéri. Čerstvý vzduch je predsa len o veľa lepší ako hranie sa doma v detskej izbe.

Dbajte na kvalitu materiálu!

Lacné a nekvalitné šmykľavky sú vyrobené z nevhodných materiálov, ktoré nemusia byť vždy odolné a hlavne môžu byť nebezpečné. Veľa hračiek, ktoré sú určené na von je ošetrených chemikáliami, ktoré nie sú pre vhodné deti. Vyberajte si šmykľavky so špeciálnymi UV filtrami, ktoré neobsahujú žiadne chemikálie a sú veľmi odolné.

Konštrukcia musí byť pevná!

Šmykľavky tak pôsobia robustnejšie a pevná konštrukcia sa postará o bezpečnosť vašich detí, ktoré budú po šmykľavke loziť hore-dole. Každá kvalitná šmykľavka by mala mať oblé tvary, dvojité steny a byť stabilná. Nie je to predsa hračka len na pár týždňov. Preto je potrebné nájsť skutočne kvalitnú a dobrú šmykľavku, ktorá bude rásť s vašimi deťmi.

Pri výbere šmykľaviek dávajte skutočne pozor na vyššie uvedené body. Deti sú vynaliezavé a chvíľka nepozornosti môže pri hre na nekvalitnej šmykľavke narobiť problémy. Preto dbajte aj na správny výber výrobcu a pokojne si preverte jeho certifikáty, recenzie a ako dlho sa na trhu nachádza.

Navigácia