Detské šmyklavky > Blog > Šmykľavku vyberajte aj podľa veku dieťaťa

Šmykľavku vyberajte aj podľa veku dieťaťa

Šmykľavky obľubujú deti od útleho veku. Vyjsť po schodíkoch, sadnúť si a rýchlo sa spustiť dole. Kto z nás to nezažil, keď sme boli malí?

Poznáte to, keď sa vaše deti bláznia, behajú a skáču ostošesť. Chcete im dopriať tie najlepšie hračky do záhrady a necháte ich dobre sa s nimi pozabávať. Hračky, ako sú napríklad domčeky, šmykľavky, preliezačky, vyberajte naozaj dôkladne. Neponáhľajte sa s kúpou, prečítajte si všetky charakteristiky, ktoré sú dostupné a zvážte, či je hračka naozaj tá pravá. Pri šmykľavkách postupujte obzvlášť opatrne. Dbajte na to, aby bola šmykľavka vyhotovená z kvalitných materiálov, stabilná a aby mala certifikát odolnosti. Prirodzenou súčasťou správnej šmykľavky sú aj protišmykové schodíky, ktoré zaručia, že sa vaše dieťa na nich nepošmykne.

Šmykľavky sú vhodné od…

Vhodnosť šmykľavky pre vaše dieťa určuje predovšetkým výrobca. Sú rozličné šmykľavky, niektoré sú vhodné už od 24 mesiacov, iné sú určené pre staršie detičky. Pri kúpe šmykľavky starostlivo zvážte, či má dieťa správny vek a nekupujte ju, ak túto podmienku nespĺňa. Radšej s kúpou počkajte, až bude staršie. Ďalším kritériom, ktoré zaváži pri nákupe šmykľavky, je aj jej celková nosnosť. Našťastie, väčšina moderných šmykľaviek od veľkých výrobcov, akým je napríklad Smoby, sú testované a štandardizované, takže sa môžete na ne spoľahnúť.

Navigácia