Detské šmyklavky > Blog > Šmykľavka v detskej izbe? Prečo nie!

Šmykľavka v detskej izbe? Prečo nie!

Deti milujú šmykľavky, preliezky a detské ihriská plné kamarátov. Vychádzka na ihrisko je požehnaním aj pre nás rodičov. Kým sa náš drobec naháňa a vybíja z energie, my v kľude posedávame na lavičke a máme aspoň malú chvíľu na prelistovanie časopisu či podrkotanie s inými mamičkami. Zimné obdobie detským radovánkam nepraje a dieťa trávi viac času v detskej izbe. Šmykľavky však nie sú na použitie výlučne do exteriéru. Nasimulujte deťom ihrisko u vás doma.

Kam so šmykľavkou

Na trhu je množstvo šmykľaviek, ktoré sa od seba líšia tvarom, výškou, materiálom, spracovaním alebo motívom. Ako prvé by ste mali zvážiť vaše priestorové možnosti. Menšiu šmykľavku je možné umiestniť v detskej izbičke alebo v obývačke. Pred jej výberom si dôkladne zmerajte miesto vyhradené na šmykľavku.

Na veku dieťaťa záleží

Pri výbere vhodnej šmykľavke berte do úvahy vek vášho dieťaťa. Na prvý pohľad sa môže zdať, že kúpa šmykľavky od 3 rokoch pre 2 ročné dieťatko je vhodnou voľbou a rôčik hore-dole nie je prekážkou. Opak je však pravdou. Môže sa stať, že namiesto radosti z darčeka sa 2 ročné dieťatko bude šmykľavky určenej pre staršie dieťa báť (či už jej sklonu, výšky alebo typu schodíkov).

Farba versus rozprávkový motív

Preč sú časy keď ste mali na výber z 2 farebných variácií. Dnes si môžete vybrať zo šmykľaviek v chlapčenských farbách, v romantických dievčenských odtieňoch ale aj s motívmi obľúbených rozprávkových hrdinov. Záleží len a len na vás a vašich preferenciách.

Inšpirujte sa s nami

Vybrali sme pre vás 3 typy menších šmykľaviek pre najmenšie deti. Šmykľavky pochádzajú od výrobcov hračiek Smoby, BIG a Dohány.

Šmykľavka Smoby s bazénikom a loptičkami Macko Pú

Šmykľavka pre deti od 2 rokov.
Nádherná šmykľavka s nafukovacím bazénikom a plastovými guličkami poteší všetky deti.

Krásna šmykľavka s motívom obľúbeného detského hrdinu Macka Pú je ideálna pre deti od 2 rokov. Jej súčasťou je nafukovací bazénik s 50 plastovými guličkami. Vďaka nim sa zošmyknutie premení na veľké dobrodružstvo. Výška šmykľavky je 75 cm a jej nosnosť je 20 kilogramov.

Šmykľavka Fun BIG pre deti od 3 rokov

Šmykľavka pre deti od 3 rokov.
Šmykľavku od výrobcu BIG je možné polohovať a určiť si sklon šmýkacej plochy.

Stredne veľká šmykľavka od nemeckého výrobcu BIG je vhodná pre deti od 3 do 7 rokov. Jej nosnosť je až 50 kg. Veľkou výhodou je polohovateľnosť šmykľavky vďaka ktorej si vieme určiť sklon šmýkacej časti. Výška šmykľavky je 73 cm.

Veselá šmykľavka Dohány pre deti od 3 rokov

Šmykľavka od 3 rokov.
Šmykľavka Dohány je vhodná pre deti od 3 rokov.

Pestrofarebná šmykľavka Dohány je určená deťom od 3 rokov. Jej výška siaha do 140 cm a dĺžka šmyku je až 200 cm. K šmykľavke sa dá pripojiť záhradná hadica vďaka čomu sa v lete premení na menší tobogán – ideálny do záhrady.

Navigácia