Detské šmyklavky > Blog > Prečo deti milujú šmykľavky

Prečo deti milujú šmykľavky

Nech sa vyberiete na hocijaké detské ihrisko, šmykľavky sa vždy tešia najväčšej obľube. Prečo deti lákajú viac než kolotoče, preliezačky alebo hojdačky? Čo všetko šmykľavky deťom prinášajú? Tak na to sme sa pozreli.

Deti milujú výzvy

Deti už od útleho veku objavujú. Učia sa chodiť, rozprávať, jesť s príborom. Celé detstvo je o výzvach a posúvaní svojich hraníc. Šmykľavka je jednou z takýchto výziev. Šmykľavka so sebou prináša rýchlosť. Ako deti rastú, tým viac ich zaujímajú vyššie a rýchlejšie šmykľavky. Neskôr dokonca tobogány rôznych tvarov a rýchlostí.

Únik v super bezpečnom svete

Svojim deťom by ste dali všetko na svete a nič nie je dôležitejšie než ich zdravie. Je prirodzené, že chcete svoje dieťa chrániť. Kupujete len kvalitné hračky z bezpečných materiálov, dbáte na hygienu a správnu životosprávu. Na tom nie je vôbec nič zlé, práve naopak. No niektorí rodičia zachádzajú až k extrémom, kedy dieťa nemá dovolené takmer nič, čo by mohlo byť aspoň minimálne rizikové. My sme ako deti lozili po stromoch, jedli neumyté ovocie a chodili domov zablatení od hlavy až po päty. Dnes to deťom veľa mamičiek nedovolí a len čo sa zašpinia kolienka, ide sa domov. Šmykľavka je v očiach detí takým rodičmi tolerovaným rizikom. Šmykľavky sú oveľa bezpečnejšie než kedysi. Deťom nehrozí, že z nich vypadnú alebo sa nejakým spôsobom zrania.

Dávka adrenalínu a endorfínov

Šmykľavky sú pre deti to, čo pre nás rýchle autá. Je to adrenalín, ktorý na nich milujeme. Deti sú nebojácne malé stvorenia. Chcú skúšať a objavovať. Tešia sa, keď ich zatočíte vo vzduchu, posadíte na kolotoč alebo silnejšie pohojdáte. Je to rýchlosť a žiadna pevná zem pod nohami, čo ich napĺňa radosťou. Nebojte sa. To, že majú dnes radi šmykľavky, ešte neznamená, že z nich vyrastú parašutisti.

Detská šmykľavka Megagliss
Väčšie deti lákajú rýchlejšie a zložitejšie šmykľavky

Šmýkanie je odmena

Aby sa deti mohli šmyknúť, musia na šmykľavku najskôr vyliezť. Za ich námahu dostanú okamžitú odmenu v podobe radosti zo šmýkania. Pravdou je, že aj samotné lezenie je zábava. Inak by sme na detských ihriskách nevideli preliezačky. Šmykľavka teda motivuje dieťa k zdravému pohybu.

Kamaráti

Ihrisko je priestor, kde sa formuje veľa priateľstiev. Deti sa spoločne hrajú a zabávajú. Pri šmýkaní sa vzájomne delia o radosť. Pozitívne momenty s inými deťmi majú veľký vplyv na ich budúce sociálne vzťahy a ich vzťah k iným ľuďom. Ako sa hovorí, zdielanie radosť znásobuje.

Nezakazujte svojím deťom šmykľavky. Majú kopec benefitov pre vaše dieťa. No a okrem toho sú úplne bezpečné. Viac šmykľaviek nájdete v kategórii šmykľavky pre deti.

Navigácia