Detské šmyklavky > Blog > Podľa čoho vybrať dokonalú šmykľavku?

Podľa čoho vybrať dokonalú šmykľavku?

Už sa pomaly ale isto blíži to čarovné obdobie roka, kedy deti vybehnú na záhradu a budú sa zabávať pri jarných hrách. Plánujete im kúpiť šmykľavku, s ktorou zažijú spolu so súrodencami či kamarátmi ešte viac zábavy? Vďaka našim radám vyberiete deťom šmykľavku, ktorú si zamilujú.

Výber detskej šmykľavky môže byť pre niekoho rýchla a jednoduchá záležitosť, ale mnohým rodičom nestačí iba nízka cena a motív rozprávkovej postavičky. Keď chcete svojim detičkám dopriať len to najlepšie, musíte myslieť na viacero vecí.

Prvotriedna kvalita

Našli ste šmýkačku presne podľa vašich predstáv? Skontrolujte, či má certifikáty kvality. Budete si istí, že šmykľavka sa pod vaším dieťatkom neprelomí a vydrží naozaj dlho. Rozhodnite sa iba pre šmykľavku, pri ktorej si viete overiť výrobcu a krajinu pôvodu. Za kvalitu si niekedy musíte priplatiť, ale kvôli bezpečnosti našich najmenších sa predsa oplatí investovať.

Deti milujú šmýkanie! Doprajte im radosť z aktívnej zábavy práve kvalitnou šmykľavkou.

Bezpečnosť pri každom šmyknutí

Nie je šmykľavka ako šmykľavka. Ak plánujete, že vaše dieťatko sa bude niekedy hrať bez dozoru, dbajte na bezpečnostné prvky. Protišmykové plochy, stabilné schodíky, ale aj pevné úchytky a vyvýšené bočné steny zvyšujú bezpečnosť pri hre. Rodičia tak nemusia striehnuť na každé vylezenie po schodíkoch a aj malí nezbedníci sa budú pri zábave cítiť slobodnejšie.

Protišmykové schodíky a pevné úchytky kvalitnej šmykľavke nesmú chýbať.

Nezanedbateľné maličkosti

Niektoré veci by vám možno pri kúpe detskej šmykľavky ani nenapadli. Napríklad taký UV filter, ktorý chráni farby na šmykľavky pred vyblednutím. Vďaka tomuto filtru detskej šmykľavke neuškodí ani slnko alebo dážď. Myslite aj na to, že po teplejších mesiacoch opäť príde zima a šmykľavku budete musieť ukryť do bezpečia. Ak chcete, aby sa vaše deti zabávali na šmýkačke aj v zime, vyberte takú, ktorú po lete môžete bez problémov presťahovať do izbičky.

Radosť z detskej šmykľavky by malo poznať každé dieťa. Okrem aktívnej zábavy deťom šmýkačka prináša aj kopec zdravého pohybu, ktorý deťom pomáha budovať zdravé svaly. Šmykľavka je skvelým spoločníkom detí a pomáha im budovať sociálne kontakty a nadväzovať nové kamarátstva.

Navigácia