Detské šmyklavky > Blog > Detská imunita sa dá vytrénovať

Detská imunita sa dá vytrénovať

Posilňovanie detskej imunity je veľmi dôležité. Prichádza september a detičky idú do školy a škôlky. Často sa stáva, že ich hneď v prvých dňoch nepríjemne prekvapí soplík, rôzne žalúdočné virózy alebo chrípky, ktorých sa nedá len tak ľahko zbaviť.

Predovšetkým by ste sa mali zamerať na budovanie a posilňovanie ich imunity, aby sa mladý organizmus nemusel pasovať s liekmi.

Kde začať?

Veľmi dôležitá je kvalitná strava, ktorá by nemala obsahovať prebytočný tuk ani umelé konzervačné látky. Tieto nezdravé látky spôsobujú v detskom brušku hotovú katastrofu. Detičky majú problémy so zažívaním, čo môže vyústiť do rôznych nepríjemných zápalov. V takomto prípade je potrebné zahrnúť do detskej stravy veľa zeleniny a ovocia, ktoré sú bohaté na vlákninu a obsahujú vitamín C.

Pomáha aj šport

Nejeden výskum potvrdil, že cvičenie a udržiavanie organizmu v dobrej telesnej kondícii znižuje v tele škodlivé látky. Vašim ratolestiam určite nemusíte dopriať hodiny v posilňovni. Na začiatok im bude stačiť spoločné víkendové športovanie – jazda na trojkolke, hra na detskom ihrisku, kde sa môžu do sýtosti vyjašiť a hlavne vybehať. Staršie deti môžete pokojne prihlásiť na rôzne športové krúžky. Dnes už školy a centrá voľného času ponúkajú veľmi veľa možností pre športové vyžitie.

Čerstvý vzduch

Zo školy domov a učiť sa! Je síce pravda, že deti by sa mali do školy pripravovať poctivo, ale trénovanie rozumčekov je rovnako dôležité ako trénovanie imunity. Pobyt na čerstvom vzduchu deťom veľmi prospieva. Prichádzajú do kontaktu s rôznymi baktériami. To im vytvára odolnosť voči autoimunitným ochoreniam a alergiám. Slniečko im ešte pridá vitamín D a vaše deti tak budú šťastné a zdravé.

Dnes je však doba, keď sa deti zo školy rýchlo ponáhľajú za počítač a na hry vonku už pomaly zabúdajú. Je preto veľmi potrebné, aby ste ich k zdravému životnému štýlu viedli už od skorých detských rokov. Rýchlejšie si na také pravidlá zvyknú a vy si v práci ušetríte dovolenku, ktorú môžete využiť na výlety a nie domácu starostlivosť o malého pacienta.

Navigácia